26. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Rozhraní
play
Rozhraní
Rozhraní
Rozhraní
Rozhraní

Rozhraní

režie: Isabel Bethencourt, Parker Hill
originální název: Cusp
země: Spojené státy
rok: 2021
délka filmu: 83 min.

synopse

Kronika jednoho léta tří dospívajících dívek v prázdninovém bezčasí amerického maloměsta. Intimní, ambientní trojportrét provází bezútěšným prostředím přízračné krajiny benzinek, fastfoodů a maringotek, kde dívky prožívají své první lásky, sex, opilost, zklamání a bezmoc. Poetické, až lyrické zachycení nachového nebe a rudých západů slunce stojí v ostrém kontrastu s přízemností existence, spontánním zabíjením nudy, poflakováním a neokázalými večírky. V otevřených hovorech a sociálních interakcích je naleptávají rodinná traumata rozpadlých rodin, agresivní chlapáctví, sexuální zneužívání a toxické zákony přežití a uspokojení. 


„Ve filmu sledujeme tři dívky ve velmi specifickém prostředí – v malém texaském městě, kde si teenageři hrají s pistolemi a kde je nedostatek dohledu ekonomický, stejně jako spirituální.“ (Owen Gleiberman, Variety)

biografie

Parker Hill je newyorská fotografka a režisérka, autorka několika krátkých hraných i dokumentárních snímků. Isabelle Bethencourt vyrůstala v Kalifornii, kde studovala kulturní antropologii, kameru a dokument. Žije v New Yorku. Za celovečerní debut Cusp získaly autorky zvláštní cenu poroty za debut na festivalu Sundance v roce 2021.

více o filmu

režie: Isabel Bethencourt, Parker Hill
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy