28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Spojení
play
Spojení
Spojení
Spojení
Spojení
Spojení
Spojení

Spojení

režie: Andrea Dalpian
originální název: Il Contatto
země: Itálie
rok: 2021
délka filmu: 71 min.

synopse

Dokumentární film, který se obejde beze slov, hudebního doprovodu a většinou i bez lidské přítomnosti. Na začátku sledujeme v detailu vlče, které lidé nalezli opuštěné v lese a jež nyní autem převážejí do záchranné stanice. V čiré observaci se nám pak odvíjí rozvolněný příběh dvou takovýchto vlků při vynuceném pobytu v zajetí až po jejich opětovné vypuštění do přírody. Strukturu filmu udávají jen měnící se denní doby a roční období. Vše ostatní se otevírá divákově interpretaci zvířecího chování, především při jeho interakci s jinými reprezentanty vlastního druhu a známým i neznámým prostředím.


"Experiment s reintegrací do volné přírody, o který se v Evropě nikdy nepokoušeli, byl tentokrát korunován úspěchem, přestože normálně by vliv člověka odsoudil vlky odchycené ještě jako mláďata k věčnému zajetí."

biografie

Andrea Dalpian (1976) se narodil v Janově, ale žije a pracuje v Boloni. Je členem týmu italské produkční společnosti POPCult, na jejíž práci se podílí především jako kameraman a režisér. Natočil řadu krátkých filmů a videoklipů, specializuje se ale také na dokumentární tvorbu, filmovou i televizní.

více o filmu

režie: Andrea Dalpian
producent: Giusi Santoro
kamera: Andrea Dalpian
střih: Giusi Santoro, Andrea Dalpian
sound design: Diego Schiavo
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms