Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

23. Mezinárodní festival dokumentárních filmů

ji-hlava dok cdf
Transformation Street
Transformation Street

Transformation Street

režie: Sally Benton
originální název: Transformation Street
země: Velká Británie
rok: 2018
délka filmu: 60 min.

synopse

Soukromá klinika na Wimpole street v Londýně, kde tým lékařů pomáhá lidem stát se tím, kým se cítili celý život být. Tři díly sledují tři osoby v procesu změny pohlaví, zakončené operací. V průběhu jednoho roku nám umožňují pohled na svoji proměnu, problémy, se kterými se potýkají, a také na reakce jejich blízkých.

biografie

Firma Renegade Pictures sdružuje zapálené filmaře. Bez ohledu na žánr či médium se zaměřuje na aktuální témata a nové nápady. Vyrábí jak televizní formáty, tak celovečerní dokumenty pro kinodistribuci.

více o filmu

režie: Sally Benton
producent: Sally Benton, Storyvault Films, Ed Nissen
kamera: Tom Hayward, Stephen Robinson, Owen Scurfield, Will Edwards
zvuk: Paul Nathan, Chris Youle-Grayling, Marc Hatch, Simon Pinkerton

další filmy v sekci

One Man Show
Jeden z nejdéle vysílaných pořadů v nabídce internetové televize Stream si zakládá na kreativním nabourávání standardů komerčních televizí. Mediální skandál vyvolala například epizoda pirátsky podvracející natáčení kuchařské reality show Prostřeno a osvětlující problematiku Tourettova syndromu.

One Man Show

Markus Krug, Kazma Kazmitch
Česká republika / 2017 / 33 min.
sekce: Reality.tv
Pandemie
Hannah Fry se svým týmem podnikla masivní experiment, v němž využila mobilní aplikaci k simulování epidemie na území Velké Británie. Simulace může zpřesnit předpověď šíření nemoci a lépe organizovat pomoc.
osobní program

Pandemie

Danielle Peck
Velká Británie / 2018 / 75 min.
sekce: Reality.tv
Česká premiéra
Dovolená v éře páry
Unikátní dokureality zavede diváky do doby průmyslové revoluce, kdy nic nebylo zadarmo, kapitalismus byl v začátcích a ve společnosti panovala velká sociální nerovnost. V jedinečném experimentu Zory Cejnkové jsou tři skupiny lidí odříznuty od výdobytků moderní civilizace a začne hon za penězi u továrníka Kohoutka.
osobní program

Dovolená v éře páry

Zora Cejnková
Česká republika / 2018 / 57 min.
sekce: Reality.tv
Světová premiéra
Uzamčený svět
Docusoap nahlíží do běžného života zaměstnanců věznice a zároveň na  příbězích tří postav v různých fázích výkonu trestu představuje průřez současným systémem naší nápravné péče. Přesahuje k úvahám o vině, trestu, spravedlnosti a možnosti se napravit či změnit v našem vězeňském systému.

Uzamčený svět

Karel Žalud
Česká republika / 2017 / 40 min.
sekce: Reality.tv
Work in Progress
Utajený šéf
Ředitelé a vysoce postavení manažeři významných českých firem proniknou v přestrojení mezi své zaměstnance a pracují na nejnižších pozicích, aby zjistili, co mohou dělat lépe. Po týdnu se vrátí ke své skutečné identitě a vyvodí z experimentu důsledky. Mezinárodně úspěšný formát v českém provedení.  
osobní program

Utajený šéf

Česká republika / 2018 / 56 min.
sekce: Reality.tv
Světová premiéra
Výběr tajného agenta: Druhá světová válka
Čtrnáct vojáků prochází výcvikem, který absolvovali tajní agenti v roce 1940. Kromě autentického výcviku jsou použité i skutečné historické mise a reálie. Takto je nekonvenční reality show ještě víc svázaná s faktickou historií.
osobní program

Výběr tajného agenta: Druhá světová válka

Jules Endersby, Garfield Carrott
Velká Británie / 2018 / 60 min.
sekce: Reality.tv
Česká premiéra
Robinsonův ostrov
Na opuštěném ostrově je vysazeno 18 soutěžících, kteří se postupně vyřazují hlasováním. Potýkají se s nedostatkem potravy a fyzicky náročnými úkoly, v nichž soupeří o jídlo, vybavení k přežití a imunitu před vyřazením. Výhrou v soutěži, jež vyžaduje sílu i taktické uvažování, je finanční odměna.

Robinsonův ostrov

Lucie Matějíčka Sehnalová, Jiří Volek
Česká republika, Velká Británie / 2017 / 45 min.
sekce: Reality.tv
Vlogglebox
Gogglebox ukazuje televizní diváky v jejich domovech, jak reagují na televizní události. Vlogglebox je nový formát pro mladší publikum. Účastníci ve věku 16–24 let komentují virální obsah internetových platforem. Nový formát ukazuje přesun zábavy z televize na internet a z obývacího pokoje kamkoliv, kde je smartphone.
osobní program

Vlogglebox

Tania Alexander
Velká Británie / 2017 / 53 min.
sekce: Reality.tv
Česká premiéra
Ambulance
Výjimečně komplexní vhled do každodenního nasazení pohotovostních zdravotnických týmů. Každá z hodinových epizod zachycuje dramatickou službu z pohledu všech zúčastněných, od telefonních operátorek přijímajících přes tři tisíce telefonátů denně až po samotné osazenstvo vozů záchranné služby.

Ambulance

Jo Hughes, Bruce Fletcher
Velká Británie / 2016 / 60 min.
sekce: Reality.tv
Pravdivé selfie
Ve světě sociálních sítí, kde si každý buduje dokonalou verzi vlastního já, se mnoho lidí nikdy necítilo osamělejší. Osm mladých lidí se snaží vypořádat se svými psychickými problémy – od poruch spánku po deprese – jak během skupinových terapií, tak prostřednictvím video-deníčků, které si sami natáčejí.

Pravdivé selfie

Stefan Faldbakken
Dánsko, Velká Británie / 2015 / 60 min.
sekce: Reality.tv
Do naha
Kolik věcí potřebujeme ke štěstí? Do naha je sociální experiment, jehož účastníci se na začátku vzdají všeho, co mají, včetně mobilu a oblečení. Po dobu 30 dnů si mohou denně vzít zpět jednu věc. Absolvováním této zkoušky přežití odhalí svůj vztah k majetku a zjistí, co je v jejich životě skutečně důležité.

Do naha

Rune Andersen
Dánsko, Velká Británie / 2015 / 28 min.
sekce: Reality.tv
Historie a současnost Late Night Shows
Tematický prostor věnovaný historii a současnosti typického amerického televizního žánru, který byl a je kopírován po celém světě. Late Night Show má své kořeny již na konci padesátých let, a řada diváků nejen v USA dobře zná s ní spojené velké hvězdy jak minulosti – Johnnyho Carsona, Jay Lena nebo Davida Lettermana – tak i současnosti, jako jsou Seth Meyers, Jimmy Fallon, Stephen Colbert či John Oliver.Téma představí:Milan Kruml

Historie a současnost Late Night Shows

90 min.
sekce: Reality.tv
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt