28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Uživatelé
Uživatelé

Uživatelé

režie: Natalia Almada
originální název: Users
země: Spojené státy, Mexiko
rok: 2021
délka filmu: 81 min.

synopse

Narození druhého dítěte přimělo Natalii Almadu k úvahám nad budoucností. Z nich vzešla audiovizuální esej, mající blízko k filmům Godfreyho Reggia. Jak poetikou, tak pokládanými otázkami. Naše společnost je stále vyspělejší, ale také se čím dál víc vzdaluje přírodě a člověku. Jak daleko lze ovšem zajít a co všechno si můžeme dovolit obětovat, než definitivně ztratíme svou lidskost? Adresátem imerzivní meditace nad cenou za technologický pokrok je režisérčin syn, vyrůstající v obklopení moderních zařízení, která přispívají k naší izolaci a odvádějí pozornost od bezpočtu naléhavých planetárních a humanitárních krizí.

 

Doufám, že vklouzne do té zkušensti, kterou má každý a do hlubších dialogů o intimních vztazích, které máme s technologií a jak nás zásadním způsobem proměňují.“ (Natalia Almada) 

biografie

Mexicko-americká fotografka a filmařka Natalia Almada (1974) natáčí zároveň kritické a osobní, hrané i dokumentární filmy, v nichž se zamýšlí nad mexickou historií, politikou a kulturou i obecnějšími společenskými tématy. Je držitelkou mnoha festivalových ocenění i prestižní ceny MacArthurovy nadace.

více o filmu

režie: Natalia Almada
producent: Elizabeth Lodge Stepp, Josh Penn
výkonný producent: Sean O'Grady, Bill Stertz, Charlotte Cook, Tony Hsieh, Roberto Grande, Mimi Pham, Kathryn Everett, Bryn Mooser, Noah Kadner, Rune Hansen, Mónica Reina
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms