28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Život by mohl být tak krásný
Život by mohl být tak krásný

Život by mohl být tak krásný

režie: Filip Jacobson, Angelika Herta
originální název: Life could be so beautiful
země: Polsko, Německo
rok: 2019
délka filmu: 62 min.

synopse

Ve čtyřicátých letech minulého století se polský spisovatel Andrzej Bobkowski vydal z jihu Francie do okupované Paříže a vše popsal v denících, v nichž stovky kilometrů jízdy na kole proměnil v hlubokou reflexi Evropy za války. O desítky let později stejnou trasou projíždějí Angelika a Filip a vše natáčejí. Do výzkumu o Bobkowského stopě v krajině a kultuře vstupuje střet nad interpretací spisovatelových deníků, přičemž debata tvůrčího páru vede až k reflexi jejich vztahu. V dokumentárním videodeníku tak z literárního díla povstává úvaha nad moderním životem, tvorbou, láskou.

„Vztah jako věčný kruh kolem stále stejných věcí. Nezáleží na tom, kolikrát diskutujete, nikdy se navzájem plně nepochopíte. Ale co vás tedy spojuje?“ A. Herta, F. Jacobson

biografie

Angelika Herta studied Comparative Literature in Vienna. Her short documentary "The best way" was nominated to the German Short Film Prize.
Filip Jacobson studied in Gdynia Film School, his previous film "Patriotic Lesson" won Golden Dove at Leipzig IFF. Both studied at the Academy of Media Arts in Cologne.

více o filmu

režie: Filip Jacobson, Angelika Herta
producent: Ute Dilger
střih: Lara Rodríguez Cruz
hudba: Norman Peplow
zvuk: Peter Lange
koproducent: Karolina Galuba
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms