27. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum

Game Zone

výpis filmů

Beyond Blue
Staňte se součástí nově vytvořeného výzkumného týmu, jenž využívá nejnovější přelomové technologie k vizuální a sluchové interakci s oceánem mnohem smysluplnějším způsobem, než se o to věda doposud pokoušela. 

Beyond Blue

sekce: Game Zone
Endling – Vyhynutí je navždy
Protože jste poslední liščí matka na zemi, vaše mláďata potřebují k přežití v nelítostném světě na pokraji zkázy veškerou vaši péči. Prozkoumejte, co zbylo z přírody a braňte svou rodinu proti všem hrozbám. Jste jejich poslední naděje, protože vyhynutí je navždy. 

Endling – Vyhynutí je navždy

sekce: Game Zone
Hry FaVU VUT v Brně
Ateliér herní média (FaVU VUT) představí v rámci Game Zone výběr z tvorby současných studentek a studentů. Skrze arkádové herní automaty se zároveň představí spin-off Ateliér Duchů a vybrané absolventské projekty.

Hry FaVU VUT v Brně

sekce: Game Zone
Legie: Sibiřská cesta

Legie: Sibiřská cesta

sekce: Game Zone
Obedárium
Není nad to, sednout si s rodinkou k obědu, pořádně se najíst, postěžovat si na život, vjet si do vlasů nebo jen přihlížet hádce o tom, jestli a kam se pojede na dovolenou. Obědárium je jednoduchá puzzle hra, ve které se zkrátka snažíte „přežít“ rodinný oběd a nikoho příliš nenaštvat.

Obedárium

sekce: Game Zone
Svoboda 1945: Liberation
Druhá světová válka skončila, mír však stále není na obzoru. Svoboda 1945: Liberation je historická adventura odehrávající se v českých Sudetech.

Svoboda 1945: Liberation

sekce: Game Zone
Terra Futura
V deskových hrách jde často o mnohem víc, než jen o zábavu a soutěžení. Deskové hry nás mohou naučit důslednosti, pohotovosti a strategii. Mohou nám pomoci učit se a promyšleně postupovat k hlavnímu cíli všech her: vyhrát. Dokážou nás naučit mnoho i o nás samých, o našich slabých a silných stránkách. I proto je jedním z cílů projektu “Hra o klima! Na tahu před změnou klimatu” vytvořit deskovou hru s tématem klimatické změny a jejího vlivu na Evropu a globální jih.   

Terra Futura

sekce: Game Zone
There’ll Be Gold
Vstupte do role mladého zlatokopa a odcestujte se svým společníkem daleko do divočiny, kde jsou lesy plné zvěře a řeky se třpytí zlatem. There’ll Be Gold je weird west hororový walking simulátor. Vžijte se do vyprávění svého průvodce a objevte tak, co za lidi byli jeho předchozí společníci a kdo leží v opuštěném hrobě uprostřed divočiny.

There’ll Be Gold

sekce: Game Zone
Včelí simulátor
Když se na obzoru objeví první sluneční paprsky, začne se včelí úl pozvolna probouzet. Nastává čas zkontrolovat křídla, změřit úhel odklonu tykadel, přijmout rozkazy od včelí královny a vyletět na svou první samostatnou včelí misi.  

Včelí simulátor

Polsko / 2020
sekce: Game Zone
War on Wardrobes
Z jednoduchého úkolu pořídit si konvičku na kávu se stane souboj o přežití, když se rozhodnete pro ni dojít do jednoho nejmenovaného modro-žlutého obchodního domu. Chodby jsou tam postaveny tak, aby člověk bloudil v kruzích, vystavené zboží v akci se probouzí k životu, skáče na vás a tím vás nutí si ho koupit. Můžete se ale vzbouřit, popadnout požární sekeru a bránit se proti nájezdům zlevněného zboží. A možná nakonec i získat tu konvičku.  

War on Wardrobes

sekce: Game Zone
Yes Serena
Jsou vaši zaměstnanci líní? Nedokáží bez přestávek pracovat více než 10 hodin denně? Společnost Butsubun™ představuje Serenu. Inteligentního domácího asistenta, který zhodnotí každodenní život vašich zaměstnanců a pomůže jim dosáhnout maximální efektivity ve prospěch vaší společnosti!

Yes Serena

sekce: Game Zone
Začarovaný čas
Začarovaný čas je atmosférická 2D adventura, ve které hráč ovládá čarodějnici, co se snaží ve skrytu pokojně žít jako obyčejná hokynářka. Její život je narušen, když se při pokusu o konání dobra ocitne v časové smyčce, ze které musí najít cestu ven. Nebude to mít ale jednoduché - v ten den zrovna do vesnice dorazí inkvizice s jediným cílem: Najít a upálit čarodějnici. Čarodějka se během hry vypořádává s morálními dilematy a řeší, jakou cenu má dobro.

Začarovaný čas

sekce: Game Zone
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy