28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
100 ročních období
play
100 ročních období
100 ročních období
100 ročních období
100 ročních období
100 ročních období
100 ročních období

100 ročních období

režie: Giovanni Bucchieri
originální název: 100 Årstider
země: Švédsko
rok: 2023
délka filmu: 104 min.

synopse

Režisér Giovanni Bucchieri se nechal inspirovat videodeníky z dob, kdy byl mladým tanečníkem Švédského královského baletu a poprvé v životě se bláznivě zamiloval. S pomocí záběrů starých přes 25 let a hraných sekvencí skládá emotivní, zčásti skutečný milostný příběh dvou spřízněných uměleckých duší. Do jejich vztahu ovšem zasahují nezdravé ambice i touha po uznání. Třetí „postavou“ mnohovrstevnatého příběhu se pak stává protagonistova bipolární porucha. Jeho prožívání se během manických epizod stává intenzivnějším, kontrasty ostřejšími, a také vztah se začíná vymykat kontrole. Láska ale odolává.

„Došlo mi, že jsem chtěl natočit film na rozloučenou, mít pořádnou rozlučku, kterou jsem s těmi, které jsem miloval, nikdy neměl, sbohem nejen od Louise, ale také katarzní sbohem ze světa.“ – Giovanni Bucchieri

Zdroj citátu: Cineuropa

biografie

Giovanni Bucchieri (1973) je režisér, herec, choreograf, tanečník, skladatel a zpěvák. Po působení ve Švédském královském baletu a Cullberg Company pokračoval v kariéře střídající všechny zmíněné profese. Režíroval řadu krátkých filmů. 100 sezón je jeho celovečerním debutem.

více o filmu

režie: Giovanni Bucchieri
producent: Isabella Rodriguez, Daniel Oliva Andersson
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms