28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Baldachýn
play
Baldachýn
Baldachýn
Baldachýn
Baldachýn

Baldachýn

režie: Anna Caroline Arndt
originální název: Blätterdach
země: Německo
rok: 2021
délka filmu: 105 min.

synopse

Constantin, Sarah a Gregor žijí v polyamorfním vztahu. Jejich intimní zpověď není jen ukázkou volného poměru tří osob. Milenci, kteří spolu vedou niterné rozhovory, zpívají, škádlí se nebo spolu mlčí, nechávají nahlédnout do života společenské jednotky, jenž dovádí do krajnosti otázky důvěry a tolerance. Polyamorfní vztah může být někdy dokonce pevnější než život v páru, protože se v něm vstupuje za hranice známého. Představuje experimentální prostor, ve kterém se opouští bezpečné mantinely a otevírá se brána do děsivě nespoutaného vesmíru, kde neplatí zavedené vzorce chování. Je to šance, jak se osvobodit od vnitřních démonů a vnitřně se obrodit. Abychom se mohli nalézt, musíme se nejdříve ztratit.


„Koncepty vztahů se zaměřují na dvě osoby a ta třetí bude vnímána je ve vztahu k nim. Normativní referenční systém ve své nejlepší podobě: vnucuje vám role, které jsou čistě arbitrární.“

 

Q&A s režisérkou Anna Caroline Arndt:

 

biografie

Anna Caroline Arndt je filmová režisérka, umělkyně a lektorka, která působí v Berlíně. Pohybuje se v oblasti komerční i autorské tvorby, věnuje se animovanému, dokumentárnímu i hranému filmu. Mezi její díla patří Gib mir ein Morgen (2013), RE:AW:RE:FW (2016) nebo animovaný webový projekt Mawah – When Ebola came to our village (2016).

více o filmu

režie: Anna Caroline Arndt
producent: Gregor Matuschek
kamera: Anselm Belser
střih: Anna Caroline Arndt
hudba: Constantin Kleditz
zvuk: Markus Sternbauer
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms