Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Bílá pláž
Bílá pláž
Bílá pláž
Bílá pláž

Bílá pláž

režie: Sebastian Mez
originální název: La Spiaggia Bianca
země: Německo
rok: 2020
délka filmu: 15 min.

synopse

Zpočátku klidný, až snový snímek unáší diváka do ticha přímořské a podmořské krajiny někde v Itálii. Z těchto až romantických představ je však záhy probuzen záběry na stopy současného, globálně průmyslového světa, neboť stále větší část moře je znečišťována odpadní vodou z továren, jež špiní tu krásu.

„To místo, které v sobě snoubí nesrozumitelný paradox, jsem objevil náhodou. Zdá se, že nikdo nevnímá všudypřítomné znečištění, jako by se všichni nechali oslepit jeho krásou. Nebo to všechno byl jenom sen?“ S. Mez

biografie

Německý režisér Sebastian Mez vystudoval Bádensko-Württemberskou filmovou akademii a během studií se věnoval tvorbě spotů se sociální tematikou. Ve svém prvním dokumentu Do the Right Thing se věnoval problematice trestu smrti v Texasu. MFDF Ji.hlava uvedl jeho snímky Uklidit (2008) a Dopis z Německa (2001), který soutěžil v sekci Opus Bonum.

více o filmu

režie: Sebastian Mez
hrají: Giulia Lancellotti
producent: Sebastian Mez, Maximilian Haslberger
kamera: Sebastian Mez, Giulia Lancellotti
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt