26. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Chyba lásky
play
Chyba lásky
Chyba lásky
Chyba lásky
Chyba lásky
Chyba lásky
Chyba lásky

Chyba lásky

režie: Rocco Di Mento
originální název: The Blunder of Love
země: Německo
rok: 2020
délka filmu: 84 min.

synopse

Costantino zaplavoval svou ženu milostnými dopisy, posílal filmy ze svých cest, dokonce o ní napsal milostný román. Jeho vnuk Rocco di Mento jej zná jen z vyprávění, a proto se o sedmdesát let později vydává z Berlína zpět do rodné Itálie, aby se o svém dědečkovi dozvěděl více. Při rodinných setkáních však vyvěrají na povrch narušené mezilidské vztahy a Rocco se stává svědkem toho, jak se napříč generacemi dědí odtažitost, nevraživost a frustrace z neopětovaných citů. Jeho introspektivní a jemně nostalgický snímek dekonstruuje mýtus o velké lásce a ptá se, co je to za sílu, která drží lidi pospolu.


„Ve filmu pomocí všech částí vyprávění a vzkazů kriticky, abychom se dostali na dřeň ideální lásce a postupně se zaměřili na skutečný život. V tom vládlo trochu víc hořkosti než ve snu, zato ale byl skutečný.“ 

biografie

Rocco Di Mento (1984) je italský nezávislý tvůrce, který od roku 2010 působí v Berlíně. Studuje režii dokumentárního filmu na Filmové univerzitě Konrada Wolfa v Babelsbergu, kde natočil středometrážní snímek The Demon, The Flow and Me. Chyba lásky je jeho celovečerní debut.

více o filmu

režie: Rocco Di Mento
producent: Valeria Venturelli
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy