28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Let viny
play
Let viny
Let viny
Let viny
Let viny

Let viny

režie: Tereza Tara
originální název: Let viny
země: Česká republika
rok: 2021
délka filmu: 82 min.

synopse

Režisérka Tereza Tara v pětadvaceti onemocněla. Svou desetiletou cestu k uzdravení, která ji zavedla hluboko do minulosti i na okraj propasti, zachytila formou osobního a poetického videodeníku. S oslabenými ledvinami navštívila lékaře, odborníky na psychosomatiku i alternativního léčitele, který ji nabádá, aby se odevzdala do rukou božích. Stav párového orgánu začala postupně vnímat jako odraz nevybalancovaného vztahu k matce, partnerovi a vlastnímu tělu. Pochopila, že pokud chce najít lék na nemocné ledviny a začít žít lepší život, musí především lépe porozumět sobě samé.


„Dospěla jsem k tomu, že to, co dělám, se jmenuje celostní kinematografie. Ve většině případů totiž zahrnuje všechny aspekty života – ty, které sleduju, mě samotnou, která pozoruje, a široké spektrum souvislostí, které jsou pro mě důležité.“ (Tereza Tara)

biografie

Filmová režisérka, producentka, umělkyně a lektorka osobního rozvoje Tereza Tara (1983) vystudovala dějiny umění a dokumentaristiku. Ve filmu Hormonální akvárium (2007) upozornila na škodlivý vliv hormonální antikoncepce na lidský organismus i přírodu. Na jihlavském festivalu také představila film Kalado (2017) o japonském performerovi Saii Kijimovi.

více o filmu

režie: Tereza Tara
producent: Jan Bodnár, Jan Hubáček , Tereza Tara, Tomáš Šimon
scénář: Tereza Tara
střih: Črt Brajnik
zvuk: Viera Marinová
skladatel: Dalibor Habr
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms