28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Moje nová tvář
play
Moje nová tvář
Moje nová tvář
Moje nová tvář
Moje nová tvář

Moje nová tvář

režie: Jarmila Štuková
originální název: Moje nová tvář
země: Česká republika
rok: 2023
délka filmu: 77 min.

synopse

Martinu její expřítel polil kyselinou a způsobil jí popáleniny třetího stupně na horní polovině těla i téměř úplnou slepotu. Dokumentární portrét sleduje její životní příběh po tomto fatálním útoku – vyrovnávání se se ztrátou fyzické atraktivity, strach ze světa, který nevidí, i hledání nového smyslu života. Martinin příběh nese všechny rysy dobrého biopicu. Představuje silnou ústřední postavu procházející složitými situacemi a navzdory mnoha nástrahám nacházející štěstí. Od mainstreamové produkce se ale odlišuje přímočarostí, se kterou k nám Martina promlouvá, a potenciálem prolamovat mnohá tabu.

„Když jsme začaly spolupracovat, byla tím útokem velmi traumatizovaná. S novináři se nestýkala a s natáčením dokumentu souhlasila jen s podmínkou, že kdyby chtěla, vše vyhodím do koše.“

Zdroj citátu: Vlasta.cz

biografie

Jarmila Štuková (1979) se ve své dokumentární tvorbě věnuje hlavně osudům lidí ze zemí postižených válkou, ale také tělesně postiženým a sociálně znevýhodněným osobám. V Jihlavě mohlo publikum zhlédnout již její film Ženy v zemi Talibánu (2014), který režírovala spolu s Andrejem Štukem a Lenkou Klicperovou.

více o filmu

režie: Jarmila Štuková
hrají: Martina Izingová
producent: Maja Hamplová
kamera: Tomáš Kotas
střih: Evženie Brabcová
hudba: Katarína Kubošiová
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms