28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Normální láska
play
Normální láska
Normální láska
Normální láska
Normální láska

Normální láska

režie: Yannick Mosimann
originální název: Normal Love
země: Švýcarsko
rok: 2023
délka filmu: 92 min.

synopse

Mike a Jeanne spolu bydlí, tráví volný čas, mají sex, prostě dělají vše, co obvykle partneři dělávají. Akorát že na začátku jejich vztahu nebyly vzájemné sympatie, následované postupným sbližováním, ale právní kontrakt. V něm jsou jako smluvní závazky vypsány některé z povinností a práv obvykle doprovázejících soužití dvou lidí. Sociální experiment, do kterého oba s odlišnými očekáváními vstoupili, je hlavním tématem filmu, který ohledává konfliktnost emocí a rozumu v síti mezilidských vztahů. A snaží se zodpovědět otázku: Dá se naplánovat láska stejně jako projekt se stanoveným cílem?

„Tím, že se Jeanne chová jako součást obyčejného páru, snaží se zapadnout do heteronormativního světa, aby ukázala jeho absurditu.“

Zdroj citátu: Leon Blog

biografie

Yannick Mosimann (1989) je švýcarský filmař, hudebník a fotograf. Film vystudoval na univerzitě v Lucernu. Ve své tvorbě se věnuje také audiovizuálním instalacím a kolaboracím s jinými umělci, převážně filmaři a hudebníky. Témata jeho práce zahrnují antropocén, kosmologii nebo lidské vnímání.

více o filmu

režie: Yannick Mosimann
hrají: Jeanne Spaeter, Mike Argiz
producent: Adrian Perez
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms