28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Nothing Runs Like a Deere
play
Nothing Runs Like a Deere
Nothing Runs Like a Deere
Nothing Runs Like a Deere

Nothing Runs Like a Deere

režie: Max Göran
originální název: Nothing Runs Like a Deere
země: Švédsko
rok: 2023
délka filmu: 17 min.

synopse

Zapadlé švédské maloměsto. Horký letní večer. Partička mladých lidí se schází na parkovišti před místním supermarketem. Lokalita nenabízí moc možností, jak trávit volný čas. Našli si proto vlastní koníček: auta. Ve speciálně upravených vozech poslouchají hudbu, randí, závodí, snaží se přelstít policii… Jsou jejich chloubou i hlavním námětem rozhovorů. Antropologická studie automobilové subkultury se zvolna mění v magicko-realistickou sondu do hlubin noci, kde se za zvuků túrujících motorů probouzejí hormony i přízrační tvorové.

„Když všichni ostatní jezdí ilegálně, nemůžete s nimi držet krok. Když jedete do města a všichni jedou 90, tak když pojedete 30, přijedete o hodinu později.“

biografie

Max Göran (1987) je režisér a vizuální umělec, který žije a pracuje mezi Německem a Švédskem. Je absolventem magisterského studia na londýnské Goldsmiths a berlínské umělecké univerzity. První samostatnou výstavu měl v Los Angeles v roce 2019. Se svými projekty se zúčastnil také CPH:DOX, Athénského bienále nebo festivalu European Media Art.

více o filmu

režie: Max Göran
producent: Max Göran
zvuk: Max Göran
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms