28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Odliv
play
Odliv

Odliv

režie: Roberto Minervini
originální název: Bassa marea
země: Spojené státy, Itálie, Belgie
rok: 2012
délka filmu: 92 min.

synopse

Tento film má limit 200 zhlédnutí.

 

Na průměrném texaském maloměstě sledujeme život dvanáctiletého chlapce. Pobyt v přírodě a objevování místní fauny během horkých dní tvoří jedinou zábavu, kterou chlapec nachází mezi úklidem a staráním se o chod domácnosti, již sdílí se svou odtažitou matkou. Ať už vyčerpaná ze špatně placené práce ošetřovatelky v domě pro seniory, či opilá po prohýřené noci, syn za ni přebírá roli rodiče a poskytuje jí láskyplnou péči. Dokumentární estetika užívající minimalistických dialogů a obsazení hlavních postav neherci naturalisticky odráží sociální a ekonomické problémy spodních vrstev amerického jihu.

 

„Nepochybně silné a dojemně krásné. Minervini je velmi sebevědomý filmař; jeho filmy jsou zároveň spontánní, ale zároveň řízené. Sledovat Odliv je hypnotizující, odhalující realitu a tiše devastující.“
– Jimmy Dean

https://letterboxd.com/film/low-tide/ 

biografie

Roberto Minervini (1970) je italský režisér, scenárista, fotograf, hudební producent a univerzitní pedagog, žijící v USA. Vystudoval ekonomiku v Itálii, mediální studia v New Yorku a v Madridu obdržel doktorát z dějin filmu. Jeho filmy stojí na pomezí dokumentární observace a dramatizovaného vyprávění.

více o filmu

režie: Roberto Minervini
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms