27. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Poslední vůle
play
Poslední vůle
Poslední vůle
Poslední vůle
Poslední vůle

Poslední vůle

režie: Wonwoo Kim
originální název: 유서 (Yuseo)
země: Francie, Jižní Korea
rok: 2021
délka filmu: 58 min.

synopse

Poslední vůle je jakousi verbální symbolickou bilancí za životem, ve které uvádíme své hmotné i nehmotné statky v soulad a předáváme své poselství následující generaci. Poetická poslední slova utváří osnovu filmu složeného ze čtyř segmentů, reflektujících různými způsoby život na pozadí nevyhnutelné konečnosti. Ať už je to dvojice mladých lidí procházející se po pařížském hřbitově, videoinstalace básnivým způsobem poukazující na projevy smrtelnosti všude kolem nás, z pozice hrobu snímaná rodina při provádění hřbitovních rituálů, nebo režisér snímku jako pasivní příjemce rozloučení se životem.

"Když jsem si představoval svá poslední slova před smrtí, napsal jsem báseň. Báseň jsem rozdělil na čtyři části a použil jako názvy čtyř příběhů."

biografie

Kim Wonwoo (1991) je korejský filmař, fotograf a výtvarný umělec, který žije a pracuje ve Francii. Ve své tvorbě často tematizuje fotografii a vztahuje se k problémům existence. Obojí se propojuje v jeho debutu Hong-Cheon (2019) o muži vracejícím se do rodného města vzpomínat a fotografovat.

více o filmu

režie: Wonwoo Kim
producent: Wonwoo Kim
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy