28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Přípravy k filmu T.
play
Přípravy k filmu T.
Přípravy k filmu T.
Přípravy k filmu T.

Přípravy k filmu T.

režie: Milan Klepikov
originální název: Přípravy k filmu T
země: Česká republika
rok: 2021
délka filmu: 93 min.

synopse

Milan Klepikov se ve filmu na pomezí experimentu a poetického dokumentu zabývá koncem světa, alespoň tedy tak, jak ho definoval básník Petr Král. Podle něj se totiž děti rodí do světa, který má svůj konec už za sebou. S cílem pochopit, jak se na tento koncept dívá samotná mladá generace, a zároveň zaznamenat konec kinematografie, jak jsme ji znali dodnes, vytváří Klepikov neuspořádaným lovem vizuálních i auditivních podkladů filmový skicář, jemuž vévodí útržky životů mladých aktérů, kteří mají konec světa již zdánlivě za sebou, ale i dlouhá léta budoucnosti před sebou.


„Na konstatování konce světa u Petra Krále se mi jeho kategorická nesmlouvavost líbí stejně moc jako jeho klidnost. Nářky skutečně nejsou na místě, přinejmenším tak dlouho ne, dokud se dají světu ukrást určité okamžiky, třeba na první pohled bezvýznamné či směšné.“ (Milan Klepikov)

biografie

Filmový dramaturg, historik, publicista a režisér Milan Klepikov (1965) vystudoval filmovou vědu na Karlově univerzitě a od roku 2000 vede program kina Národního filmového archivu. Stal se jedním ze zakladatelů časopisu Cinepur a přednášel rovněž na Katedře filmových studií na FF UK a na FAMU. V současnosti přispívá do řady odborných českých a německých filmových publikací a periodik. Snímek Přípravy k filmu T. je jeho celovečerní režijní debut.

více o filmu

režie: Milan Klepikov
hrají: Adam Čepelák , Ivan Kunc, Diviš Votoček, Darja Míková, Anna Brabcová
producent: Martin Vandas, Antonie Dědečková
scénář: Milan Klepikov
střih: Jiří Holba
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms