26. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Ráj
play
Ráj
Ráj
Ráj
Ráj
Ráj

Ráj

režie: Dulce Ferreira Sanchez
originální název: El Paraiso
země: Venezuela
rok: 2018
délka filmu: 93 min.

synopse

Snímek sestává z videonahrávek autorčina otce dokumentujících každodenní scény rodinného života, oslav a svátků po dobu patnácti let. Mísí se v nich osobní s politickým – autorčin otec se politicky angažoval v zakládání revolučního hnutí, jež napomohlo k moci bývalému venezuelskému prezidentu Hugu Chávezovi. Na pozadí rodinného života sledujeme politický i ekonomický vývoj Venezuely a jeho dopad na životy běžných občanů. Autorka, která celým filmem provází pomocí komentáře plného osobních vzpomínek i historických faktů, se na konci filmu navrací do rodného domu, jenž se mezitím změnil k nepoznání. 

„Když jsem našla snímky rodiny svého otce, bylo to skoro zjevení, cítila jsem silnou potřebu vyprávět historii své země jejím pohledem. Jde o metaforu toho, čím jsme byli a čím jsme, o rekonstrukci a znovuzrození.“ D. Ferreira

biografie

Dulce Ferreira (1987) je režisérka a umělkyně pocházející z Venezuely. Vystudovala sociologii a dále pokračovala na barcelonské univerzitě studiem filmové tvorby ve vztahu ke společenským vědám a oboru dokumentární film. V roce 2012 založila se svým partnerem Guillermem Brinkmannem ve Venezuele produkční společnost Scriptura Films. Pořádá kurzy a workshopy zaměřené na filmovou a dokumentární tvorbu. 

více o filmu

režie: Dulce Ferreira Sanchez
producent: Guillermo Brinkmann Medina
scénář: Dulce Ferreira Sanchez, Guillermo Brinkmann Medina
kamera: Guillermo Brinkmann Medina, Jose Ferreira Sanchez
střih: Guillermo Brinkmann Medina, Dulce Ferreira Sanchez
zvuk: Guillermo Brinkmann Medina
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy