Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Sen o Bailu
Sen o Bailu
Sen o Bailu

Sen o Bailu

režie: Nicolas Boone
originální název: Bailu Dream
země: Francie
rok: 2013
délka filmu: 12 min.

synopse

Co se stane, když čínská vláda postaví v provincii S'-čchuan francouzskou vesnici? Odpoutaná kamera proplouvá mezi místními figurkami a křiklavě barevnými fasádami a utváří portrét prostoru, kde se kýčovitá idyla udržovaná autoritářským režimem mísí s bizarními situacemi a surovou každodenností.

DETAIL:
„Bailu, vesnička v provincii Sichuan, byla roku 2008 zcela zničena zemětřesením. Čínská vláda se rozhodla vystavět na jejím místě vesnici po francouzsku.“

biografie

Francouz Nicolas Boone začínal jako vizuální umělec a performer, ale postupně se dostal také k filmové režii. Natáčí převážně krátkometrážní filmy – dokumenty i fikční snímky. V posledních letech se mnoho z nich prosadilo na významných filmových festivalech (FID Marseille, IndieLisboa, IFF Rotterdam aj.). Boonovým prozatím jediným dlouhometrážním dokumentem je sociální freska 200 % (2011).

více o filmu

režie: Nicolas Boone
producent: Nicolas Boone
kamera: BAILU DREAM's TEAM
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt