28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Šťastně až na věky
Šťastně až na věky

Šťastně až na věky

režie: Jana Počtová
originální název: Šťastně až na věky
země: Česká republika
rok: 2022
délka filmu: 98 min.

synopse

Snímek představuje sondu do současných podob alternativních modelů partnerských vztahů. Polyamorie, otevřené manželství či dlouhodobý milenecký poměr pro mnohé z protagonistů*ek představují naplňující životní styl, zároveň se však stále musí vyrovnávat s nepochopením společnosti nebo konflikty uvnitř vztahů. Režisérka sleduje vývoj vztahů protagonistů*ek napříč několika léty a v intimních rozhovorech ohledává radosti, strasti i nejistoty, které nezvyklé podoby lásky přináší, a odhaluje tak potřebu redefinice toho, co v dnešní době znamená partnerství.

 “Partnerské vztahy silně ovlivňují naše životy. Jako režisérku mě zajímá, jak se v našich osobních životech odráží doba, a zároveň jak naše osobní životy dobu mění,“ dodává Počtová.

biografie

Režisérka a scenáristka Jana Počtová (* 1980) vystudovala dokument na FAMU. Věnuje se televizní (Na cestě, Příběhy slavných, Vyprávěj) a dokumentární tvorbě (Oči tygra, 2011; Tornádo – rok poté, 2022). Na MFDF Ji.hlava byly uvedeny její snímky o rodičovství a vztazích Generace Singles (2011) a Nerodič (2017).

více o filmu

režie: Jana Počtová
producent: Martin Hůlovec, Jakub Pinkava
kamera: Jakub Halousek
střih: Petra Berkovičová Raušová
hudba: Ondřej Anděra
zvuk: Ivan Horák
koproducent: Helena Uldrichová
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms