28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Svéráz českého rybolovu
play
Svéráz českého rybolovu
Svéráz českého rybolovu
Svéráz českého rybolovu

Svéráz českého rybolovu

režie: Ivana Pauerová Miloševič
originální název: Svéráz českého rybolovu
země: Česká republika
rok: 2021
délka filmu: 77 min.

synopse

Každý rok se na 15 tisíc českých rybářů vydává do Norska, aby naplnilo svou touhu po lovu na moři. A taky zažilo okamžiky povětšinou mužské sounáležitosti, která se jako nezbytný cigaretový kouř obtáčí kolem chlapáckých řečí vedených nad plechovkami piva a nikdy nemá daleko do ponorkové nemoci. To je aspoň případ šestice kamarádů scházejících se v jedné jihlavské restauraci. Když se navíc mezi fjordy prohání legendární halibut, je o zápletku této dokumentární tragikomedie postaráno – nutkavá potřeba ulovit vytouženou rybu žene dopředu nejen šestici protagonistů, ale i samotný děj filmu.


„V rámci komediálně-humorného vyprávění film zobrazuje témata mužského přátelství, nenaplněných snů a určitého specifického typu mizející mužské identity.“ (Ivana Pauerová Miloševič)

 

Q&A s Ivanou Pauerovou Miloševič:

 

 

biografie

Ivana Pauerová Miloševičová (1976) se narodila v Sarajevu. V Česku vystudovala Fakultu humanitních studií UK a dokumentaristiku na FAMU. Nyní působí jako režisérka a dramaturgyně dokumentárních filmů. Věnuje se sociálním tématům. Jihlavský festival promítal snímky Diviška (2014), Český žurnál: Děti státu (2017) a Z lásky nenávist 3: Domácí násilí na seniorech (2019).

více o filmu

režie: Ivana Pauerová Miloševič
hrají: Miroslav Holas, Jan Pavlišák, Pavel Šťastný, František Svoboda, Miloš Plott, Petr Vejtaha Przybyla, Jaroslav Dorážka
producent: Anna Lísalová, Alena Müllerová
scénář: Ivana Pauerová Miloševič
střih: Hedvika Hansalová
hudba: Džian Baban
zvuk: Petr Provazník, Petr Šoltys
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms