28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Teenagerky
play
Teenagerky
Teenagerky
Teenagerky
Teenagerky

Teenagerky

režie: Fanie Pelletier
originální název: Jouvencelles
země: Kanada
rok: 2022
délka filmu: 84 min.

synopse

Tři skupiny dospívajících kamarádek z Québecu procházejí obdobím velkých změn. Proces objevování vlastního těla a identity zaznamenávají chytrými telefony a sdílejí s vrstevníky*icemi z jiných koutů sesíťovaného světa. Kvůli silné potřebě vnějšího potvrzení své životy proměňují v pásmo vyretušovaných fotek a videí. Filmová kamera ale zachycuje i pocity prázdna a samoty a projevy hluboké vnitřní nejistoty, které pro Periscope, TikTok nebo Instagram nejsou tak atraktivní. Intimní portrét adolescence je natočen s pochopením pro prožívání a sebeprezentaci generace vyrůstající na pomezí skutečného a virtuálního světa.

„Je jednodušší mluvit s telefonem než s ostatními lidmi.“

biografie

Kanadská dokumentární režisérka a střihačka Fanie Pelletier vystudovala sociální vědy a film. Její krátký snímek Faded Photograph (2016), v němž rozkrývala osud svého otce, byl uveden a oceněn na několika festivalech. Dokument Bloom, v němž stejně jako ve své dřívější tvorbě zkoumá otázku reprezentace v kontextu sociálních struktur, je její celovečerní debut.

více o filmu

režie: Fanie Pelletier
hrají: Salma Harfat, Marguerite Gagnon, Léane Lavallé-Davis, Maia Bonardelli, Elia Flici, Diana Tovar Coll, Andrea Tovar Coll
producent: Audrey D. Laroche
scénář: Fanie Pelletier
kamera: Matthew Wolkow
střih: René Roberge
hudba: Simon L'Espérance
zvuk: Félix Lamarche
sound design: Luc Raymond
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms