28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Vágní terén
play
Vágní terén
Vágní terén
Vágní terén
Vágní terén

Vágní terén

režie: Edward Kihn
originální název: Terrain Vague
země: Spojené státy
rok: 2020
délka filmu: 47 min.

synopse

Snímek stojící na pomezí beletristické povídky a sociálně-kritického dokumentu, v němž se mísí tíživá atmosféra s humorem a životními úvahami mileniálů. Sledujeme fiktivní reportérku, jež se snaží dokumentovat proměny chudinských čtvrtí ve Filadelfii, kde mají v budoucnu stát luxusní střediska, ale v současné době prázdné, rozestavěné komplexy působí jako vystřižené z kafkovského románu. Černobílé fotografie na šestnáctimilimetrovém filmu doplňuje jednotvární ženský hlas, jenž provází diváka dystopickou fantazií sžíravě komentující gentrifikaci a třídní nerovnost v amerických velkoměstech.

„Film Terrain Vague se odehrává ve Filadelfii v nedávné minulosti. Přestavba průmyslového závodu v nové technologické centrum se v něm stává východiskem zkoumání některých projevů napětí v neoliberálním městě.“ E. Kihn

Q&A - Edward Kihn

 

biografie

Americký filmař a umělec Edward Kihn ve své tvorbě zkoumá propojení mezi politikou, společností a technologiemi. Věnuje se dokumentárním a experimentálním filmům, fotografii a galerijním instalacím. Vyučuje filmovou vědu na Městské univerzitě v New Yorku a je autorem odborných teoretických textů.

více o filmu

režie: Edward Kihn
hrají: Keisha Nicole Knight, Rich Henkels
producent: Edward Kihn
scénář: Edward Kihn
kamera: Edward Kihn
střih: Edward Kihn
hudba: Jeff Kaiser
sound design: Josh Allen
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms