Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

23. Mezinárodní festival dokumentárních filmů

ji-hlava dok cdf

My Street Films

My Street Films se během pěti let své existence etabloval jako zásadní vzdělávací projekt inspirující zájemce z řad nejširší veřejnosti k tomu, aby natočili krátký film a podíleli se tak na vytváření jedinečné paměti našich měst – online audiovizuální mapy mystreet-films.cz.

výpis filmů

Bůh bez domu, dům bez Boha
Pár kroků od hlavního nádraží se pod magistrálou nachází sociální centrum Naděje pro lidi bez domova. Už pětadvacátým rokem se tam každý týden koná bohoslužba pod vedením kazatele Petra Ševčíka. Ten se označuje za misionáře, jehož Bůh seslal, aby šířil víru mezi lidmi, na něž společnost pohlíží se směsí soucitu a opovržení.
osobní program

Bůh bez domu, dům bez Boha

Kateřina Tisová, Sára Englišová
Česká republika / 2018 / 11 min.
sekce: My Street Films
Světová premiéra
Diorama
Melancholický snímek vypráví příběh opuštěné ukrajinské pláže, jež je v současné době podminována a kvůli výbušninám ukrytým pod vodou smrtelně nebezpečná pro všechny příchozí. Obrazy postapokalypticky působící krajiny doplňuje voiceover s osobními vzpomínkami místních obyvatel i názory odborníků. 
osobní program

Diorama

Zoya Laktionova
Ukrajina / 2018 / 12 min.
sekce: My Street Films
Mezinárodní premiéra
Pár slov k neposlušnosti
V českém prostředí, kde demokracie je na ústupu a vládne populistické hnutí, se zdá být klimatická změna v pozadí. Ekologické hnutí Limity jsme my na ni upozorňuje metodou občanské neposlušnosti, při které účastníci vědomě porušují zákon. Neposlušnost, tradičně nesoucí negativní význam, je cestou k emancipaci a změně.
osobní program

Pár slov k neposlušnosti

Míša Weingartová, Tereza Langrová
Česká republika / 2018 / 9 min.
sekce: My Street Films
Světová premiéra
Vidíš, Praha
Osobní dokument o (ne)možnosti bydlení v centru Prahy. Autorka a její pětiletý syn dostali výpověď z magistrátem vlastněného jednopokojového bytu, jenž téměř třicet let obýval její děda. Film ilustruje dopady masového turismu a bytové politiky magistrátu na život obyvatel hlavního města. 
osobní program

Vidíš, Praha

Barbora Šimková
Česká republika / 2018 / 8 min.
sekce: My Street Films
Světová premiéra
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
UPP
Current time