28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Kronika ničeho
play
Kronika ničeho
Kronika ničeho
Kronika ničeho
Kronika ničeho

Kronika ničeho

režie: Chun-tien Chen
originální název: 蜃樓記
země: Tchaj-wan
rok: 2022
délka filmu: 24 min.

synopse

Na konci 70. let bylo na pobřeží Tchaj-wanu vystavěno několik futuristických budov v eliptickém tvaru, které se staly známé pod názvem „UFO domy“ a měly být pronajímány americkým vojákům. Projekt ale zkrachoval a pozůstatkem vizionářství realitních makléřů*ek je podivné město duchů. Režisér se ve své filmové eseji zamýšlí nad kapitalismem, architekturou a významy utopie a kombinuje digitální a celuloidové materiály pro audiovizuální zážitek podobně enigmatický jako samotné „UFO domy“.

„Po desetiletích už dávno odešli spekulanti s nemovitostmi a oportunisté, zůstal jen severovýchodní monzunový vítr, který se prohání napůl opuštěnými domy. Koneckonců historie se opakuje, podobně jako každoroční migrace krabů.“ (Chun-tien Chen)

---
Zdroj citátu: https://filmfreeway.com/ChronicleofNowhere927

biografie

Tchajwanský režisér Chun-tien Chen (* 1989) vystudoval dokumentární film na Tchajnanské národní univerzitě umění. Chen se věnuje dokumentární, animované i experimentální tvorbě a jeho častými náměty jsou architektura a proměny městského prostoru. V roce 2021 měl premiéru jeho hraný debut A Long Goodbye to the Origin.

více o filmu

režie: Chun-tien Chen
producent: Fan Wu
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms