28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Mládí (jaro)
Mládí (jaro)
Mládí (jaro)
Mládí (jaro)

Mládí (jaro)

režie: Wang Bing
originální název: QING CHUN (CHUN)
země: Francie, Lucembursko, Nizozemsko
rok: 2023
délka filmu: 212 min.

synopse

Městečko Zhili, asi 150 km západně od Šanghaje, je jedním ze středisek textilního průmyslu, kam se za prací sjíždějí dvacátníci ze všech rurálních oblastí okolo řeky Jang-c’-ťiang. Ač po celý rok neúnavně pracují v dílnách, žijí v nuzných podmínkách těsných ubytoven, čelí předsudkům rodiny a musejí bojovat o lepší platové podmínky, i v tomto prostředí nacházejí prostor pro vznik prvních lásek a konfliktů, budování přátelství i zakládání nových rodinných svazků. Wang Bing tak prostřednictvím observačních záběrů skládá dohromady vtahující mozaiku intimních okamžiků každodenní reality jedné čínské generace.

„V polovině 20. století, v době revolučního nadšení, zejména v umění, se nesmírně nadužívalo slovo a myšlenka mládí, které mělo představovat revolučního ducha. Chtěl jsem ho z tohoto používání a významu vymanit. Faktem je, že toto odvětví je na této výrobní síle – fyzické práci mladých lidí – velmi závislé.“ — Wang Bing

Zdroj citátu: Film Comment

biografie

Čínský režisér Wang Bing (1967) je jednou z předních postav světové dokumentaristiky. Absolvoval Pekingskou filmovou akademii a založil vlastní produkční společnost Wang Bing Studios, jež produkovala většinu jeho filmů. Se svými snímky seznámil režisér návštěvníky MFDF Ji.hlava již v roce 2014 v rámci masterclass.

více o filmu

režie: Wang Bing
producent: Sonia Buchman, Nicolas R. De La Mothe, Vincent Wang, Hui Mao
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms