28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Myšlenkový vlak

Myšlenkový vlak

režie: Harsh Kumar Khatwan, Ron Shmueli
originální název: Le train des pensées
země: Francie
rok: 2022
délka filmu: 13 min.

synopse

Audiodokument. Pařížské metro je nejdůležitější způsob dopravy pro Pařížany a turisty z celého světa. Je srdcem a žilami města. Někteří lidé jen procházejí, aby dosáhli svého cíle, ale pro jiné je to zdroj jejich obživy. Kdo jsou tito lidé, jejichž životy se střetávají v tunelech, když projíždí vlak? V tomto audiodokumentu prozkoumáme městské metro a jeho „myšlenkový vlak“.

biografie

Harsh Kumar Khatwani (28) je dokumentarista žijící v Indii. Vystudoval fyziku a filmovou tvorbu na prestižním indickém filmovém a televizním institutu Satyajita Raye. Poslední tři roky natáčí vědecké dokumenty pro indický veřejnoprávní televizní kanál. Jeho dílo Beyond the Labcoat bylo vybráno na jednom z nejlepších festivalů vědeckých filmů na světě.

Ron Shmueli (30), Izrael. Absolvent bakalářského studia komunikace, rozhlasového a digitálního vysílání na izraelské akademické vysoké škole "Sapir" ve Sderotu. Stážoval v izraelském zpravodajském kanálu "N12" v oddělení podcastů a pracoval v izraelském zpravodajském kanálu "13" ve webovém zpravodajství jako redaktor obsahu. Vytvářel podcasty o holocaustu a zároveň řídil oddělení obsahu a podcastů v univerzitním rádiu "Kol Hanegev".

více o filmu

režie: Harsh Kumar Khatwan, Ron Shmueli
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms