28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Rimini
Rimini
Rimini
Rimini

Rimini

režie: Ulrich Seidl
originální název: Rimini
země: Rakousko, Francie, Německo
rok: 2022
délka filmu: 114 min.

synopse

Richie Bravo, kdysi úspěšná pop star, odjíždí z Itálie do Dolního Rakouska, aby se společně s mladším bratrem a otcem, jenž přebývá v domově důchodců, navždy rozloučil se zesnulou matkou i rodným domem. Vzápětí se vrací do Rimini, kde jako charismatický a vášnivý gigolo obveseluje postarší paničky a baví skupiny důchodců tklivými písněmi v prostorách omšelých hotelů. Náhle za ním přijíždí jeho dcera a požaduje peníze, které však Richie nemá. Ulrichu Seidlovi se podařilo s výjimečnou empatií natočit hořkosladký portrét tápajícího osamělého muže, jenž se snaží začít žít nový život, na který je ale už možná pozdě.

„RIMINI je film o hledání štěstí a pokus o zbavení se zátěže minulosti. Ta však člověka nakonec dožene, což je hořká či osvobozující pravda, jíž musí hrdinové nakonec čelit. Je to příběh o touze po lásce, směnném obchodu se sexem a o osamělosti, jež po tom všem zůstane.“ — Ulrich Seidl

---
Zdroj citátu: Presskit

biografie

Rakouský filmař Ulrich Seidl (* 1952) vytváří fúzí dokumentárních prvků a obrazové stylizace osobní, vysoce autentické portréty osamělých lidí, jež vzbuzují otázky o etice filmového média. Za osobní účasti režiséra na MFDF Ji.hlava v roce 2008 byly uvedeny jeho snímky Se ztrátami se počítá (1992), Zvířecí láska (1995) či Import Export (2007).

více o filmu

režie: Ulrich Seidl
hrají: Michael Thomas, Tessa Göttlicher, Hans-Michael Rehberg
producent: Ulrich Seidl
scénář: Ulrich Seidl, Veronika Franz
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms