28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Tichý pohled
play
Tichý pohled
Tichý pohled
Tichý pohled
Tichý pohled

Tichý pohled

režie: Hsin-Yao Huang
originální název: 北將七(Bei-Jiang-Qi)
země: Tchaj-wan
rok: 2022
délka filmu: 180 min.

synopse

Okres Tchaj-nan leží na jihozápadním pobřeží Tchaj-wanu. Místní obyvatelé žijí skromným životním stylem a věnují se pěstování rýže a rybolovu. Autor snímku zde po dobu dvanácti let žil, sbíral záběry nádherné pobřežní krajiny a zaznamenával životní osudy jejích obyvatel. V tomto časosběrném dokumentu se tak vyjevuje proměna přírody i městského osídlení vlivem lidské činnosti a zároveň stálost tradice a lidské sounáležitosti. Statické záběry na mořské vlny a rozhlehlá rýžová pole budí dojem oživlých fotografií a vytváří tak kontemplativní film o pocitu bezčasí v rurální komunitě jihovýchodní Asie.

„V roce 2021, když jsem byl zaneprázdněn závěrečnou fází postprodukce, můj otec náhle zemřel. Myslel jsem, že nejlepší dárek, který jsem mu mohl dát, je toto dílo plné mořské soli a silného větru, které se velmi podobalo našemu životu a osudu.“

---
Zdroj citátu: prohlášení režiséra, Taiwan Docs. https://docs.tfai.org.tw/en/film/6738

biografie

Hsin-Yao Huang (* 1973) je tchajwanský filmový režisér, scenárista a herec. Je autorem hraných, krátkometrážních i dokumentárních filmů vyznačujících se satirickým a společensky kritickým tónem. Za svůj snímek The Great Buddha + (2017) byl oceněn na Toronto International Film Festival.

více o filmu

režie: Hsin-Yao Huang
producent: Chih-Chin Tsai
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms