28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Větší než my

Větší než my

režie: Flore Vasseur
originální název: Bigger Than Us
země: Francie
rok: 2021
délka filmu: 95 min.

synopse

Strhující dokumentární odysea je autentickým gestem vzdoru vystihujícím slogan environmentálních aktivistů: mysli globálně, jednej lokálně. Osmnáctiletá Indonésanka Melati, úspěšná bojovnice proti plastovému znečištění, představuje dalších šest statečných, kteří se dokázali vzepřít lhostejnosti a rozhodli se řešit palčivé problémy globalizovaného světa. Mladí aktivisté zachraňují životy, věnují se vzdělávání a osvětě a věří, že je možné změnit svět s jasnou vírou ve smysluplnost svého počínání. Dokumentární dílo jako artefakt aktivismu, naděje a odhodlání jako účinná zbraň proti ignoranci mas. S respektem k tomu, co je větší než my.


„Kolik pochodů ještě musíme zorganizovat, kolik životů ještě bude zmařeno, kolik velryb zemře na pobřeží s žaludky plnými plastů, než se podaří skutečně něco změnit? Odkud tato změna pochází a kdo ji bude vést? Protože času je žalostně málo.“ (Melati Wijsen)

biografie

Flore Vasseur (1973) je francouzská spisovatelka, scenáristka a režisérka. Vystudovala politologii v Grenoblu a ekonomii v Paříži, žije v Annecy. Ve svém literárním i filmovém díle se zaměřuje na vizionáře, aktivisty, umělce a whistleblowery (Setkání se Snowdenem, kniha Co zbylo z našich snů, Větší než my).

více o filmu

režie: Flore Vasseur
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms