Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum

Filtrovat podle:
resetovat filtr

výpis porotců

Opus Bonum

První světla

Kyungsoo Han

sekce: První světla
ročník: 2019
země: Jižní Korea
Režíroval a produkoval dokumenty představené na různých platformách, včetně korejské televize. Pomáhá korejským dokumentaristům s prezentací jejich filmů ve světe. Produkoval film My Love, Don't Cross That River (2014), koprodukovaný s dánskou DRTV, který získal ocenění na mnoha filmových festivalech po celém světě a do korejských kin přilákal více než 4,8 milionu diváků.

Simon Kilmurry

sekce: První světla
ročník: 2019
země: Spojené státy
Simon Kilmurry je výkonným ředitelem Mezinárodní asociace dokumentárních filmů. Dohlíží na všechny její programy a operace, včetně služeb filmařů, financování, vzdělávacích programů, výročních cen a konferencí. V roce 2017 založil podnikový dokumentární fond a roční fond na podporu dokumentární žurnalistiky ve výši milionu dolarů. Působí také ve výboru porotců Ceny George Fostera Peabodyho a je členem Akademie filmových umění a věd, Producentského spolku Ameriky a Národní akademie televizních umění a věd.

Meghan Monsour

sekce: První světla
ročník: 2019
země: Spojené státy
Programová ředitelka putovního festivalu dokumentárních filmů Ambulante, který propaguje dokument v Mexiku a dalších amerických zemích. Festival podporuje nové formy projevu a povzbuzuje debaty o klíčových společenských otázkách. Meghan Monsour v Ambulante působí od roku 2008 a je součástí týmu, kterému se podařilo z festivalu Ambulante udělat největší mexický filmový festival a také jedinečný výstavní model díky svému geografickému dosahu a inovativnímu duchu.

Peter van Hoof

sekce: První světla
ročník: 2019
země: Nizozemsko
Od roku 2001 pracuje jako dramaturg krátkých filmů na Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu, kde se mimo jiné věnuje výběru dokumentů ze subsaharské Afriky. V současné době je kurátorem filmového programu a umělecké sekce festivalu Into The Great Wide Open na ostrově Vlieland.

Mezi moři

Timothy Corrigan

sekce: Mezi moři
ročník: 2019
země: Spojené státy
Timothy Corrigan je emeritní profesor filmových studií na University of Pennsylvania. Je autorem knih Nový německý film: Vysídlený obraz, Psaní o filmu, Film a literatura: Úvod a čtenář. V roce 2012 vyhrál cenu Katherine Singer Kovács za vynikající knihu filmových a mediálních studií a v roce 2014 získal Cenu Společnosti pro kino a mediální studia za vynikající pedagogický úspěch

Kapka Kassabova

sekce: Mezi moři
ročník: 2019
země: Bulharsko
Básnířka a spisovatelka. Vyrostla v Bulharsku, vzdělání získala na Novém Zélandu a nyní žije ve Skotsku. Ve svých knihách se zabývá socioekonomickou geografií. Její nejnovější knihou je Border: a Journey to the Edge of Europe, která získala cenu Britské akademie Al-Rodhana za globální a kulturní porozumění a mnoho dalších prestižních ocenění. Chystá se vydání její knihy To the Lake: a Balkan Journey of War and Peace.

Srđan Keča

sekce: Mezi moři
ročník: 2019
země: Srbsko
Studoval u Ateliers Varan a NFTS. Od roku 2015 působí jako odborný asistent na katedře dějin umění a umění na Stanfordské univerzitě. Jeho filmy Dopis otci, Mirage a Escape se promítaly na předních dokumentárních festivalech včetně IDFA, DOK Leipzig, Full Frame a MFDF Ji.hlava. Jeho videoinstalace byly vystaveny na benátském Bienále architektury a v galerii Whitechapel. Flotel Europa, který produkoval a editoval, měl premiéru na berlínském filmovém festivalu v roce 2015 a získal cenu poroty Tagesspiegel.

Isabella Salton

sekce: Mezi moři
ročník: 2019
země: Brazílie
Pochází ze Sao Paula. Již třetím rokem je výkonnou ředitelkou environmentální organizace Instituto Terra. Má více než pětadvacet let zkušeností v marketingovém a strategickém odvětví a realizovala projekty jak brazilských, tak nadnárodních společností. V Instituto Terra se potýká s omezenými ekonomickými prostředky na obnovu devastovaných oblastí Atlantického lesa.

Alessandro Stellino

sekce: Mezi moři
ročník: 2019
země: Itálie
Alessandro Stellino je filmový kritik a dramaturg. Založil online filmový čtvrtletník Filmidee a zúčastnil se výběrové komise festivalu Filmmaker v Miláně. Od roku 2016 je uměleckým ředitelem IsReal - Festival di Cinema del Reale v Nuoro a v roce 2020 bude jmenován novým uměleckým ředitelem Festival dei Popoli ve Florencii.

Česká radost

Zuzana Kirchnerová Špidlová

sekce: Česká radost
ročník: 2019
země: Česká republika
Režisérka a scenáristka. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a katedru režie na FAMU. Její absolventský film Bába (2008) vyhrál první cenu v sekci Cinéfondation na festivalu v Cannes. V posledních letech se věnovala zejména dokumentu. Pro Českou televizi natočila dva dokumentární seriály: Čtyři v tom a Pět statečných. V současné době připravuje hraný debut s názvem Karavan.

Monika Kompaníková

sekce: Česká radost
ročník: 2019
země: Slovensko
Slovenská spisovatelka, autorka čtyř knih pro dospělé a pěti knih pro děti. Celovečerní film natočený na motivy jejího románu Pátá loď v slovensko-české koprodukci získal v roce 2017 hlavní cenu v sekci Generation Kplus na MMF Berlinale. Pracuje jako editorka knižní edice Deníku N, píše hudební texty a publicistiku.

Adéla Kubištová

sekce: Česká radost
ročník: 2019
Je studentkou čtvrtého ročníku gymnázia v Jihlavě a po maturitě plánuje studovat biologii a chemii. Zajímá se o problémy spojené s klimatickou krizí a je členkou jihlavské pobočky studentského hnutí Fridays For Future.

Martin Šrajer

sekce: Česká radost
ročník: 2019
země: Česká republika
Filmový publicista, doktorand pražské katedry filmových studií. Šéfredaktor webu film/výchova, redaktor webu Filmový přehled, časopisu Film a doba a externí přispěvatel periodik A2 a Cinepur. Kromě psaní textů o české a zahraniční filmové a televizní tvorbě pravidelně spolupracuje s tuzemskými filmovými festivaly.

Karel Žalud

sekce: Česká radost
ročník: 2019
země: Česká republika
Režisér, dokumentarista, scenárista a dramaturg. Je absolventem katedry dokumentárního filmu na FAMU. Pracoval jako učitel, sociální pracovník a novinář, psal scénáře dětských pořadů, dokumentů nebo publicistických reportáží pro Českou televizi. Jeho šestidílný dokumentární seriál Uzamčený svět z vazební věznice Teplice přibližuje příběhy několika lidí z řad personálu i odsouzených. Průřez současným systémem výkonu trestu přesahuje k úvaze, zda se člověk v našem vězeňském systému může napravit či změnit. Seriál byl sestříhán do podoby celovečerního filmu, který získal hlavní cenu na MFDF Ji.hlava 2018.

Fascinace

Svědectví

Clifford Coonan

sekce: Svědectví
ročník: 2019
země: Irsko
Absolvent Trinity College, spisovatel a novinář, v současnosti usazený v Berlíně, který se specializuje na vztahy Evropy a Asie. V současné době je editorem v Deutsche Welle se zaměřením na Čínu. Jako zahraniční zpravodaj strávil více než 15 let v Pekingu pro The Irish Times, The Hollywood Reporter a Variety.

Daniel Prokop

sekce: Svědectví
ročník: 2019
země: Česká republika
Sociolog zaměřující se na politický, sociální a vzdělávací výzkum. Zavedl řadu inovací v českých volebních výzkumech a 9 let působil v agentuře Median. V poslední době se zabývá zejména výzkumem sociálních problémů a vzdělávacích nerovností a je členem expertní skupiny připravující vzdělávací strategii do roku 2030. Zároveň působí na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a vede sdružení sociologů PAQ Research. Za seriál analytických článků o české společnosti „Úvod do praktické sociologie“, zveřejňovaných v Salonu Práva, získal v roce 2016 Novinářskou cenu.

Fatima Rahimi

sekce: Svědectví
ročník: 2019
země: Česká republika
Novinářka Deníku Referendum, moderátorka pořadu Hergot! na Radiu Wave na Českém rozhlase a studentka Univerzity Karlovy. Pochází z města Herát v Afghánistánu, v České republice žije od roku 2000. Ve své novinářské práci se zaměřuje na sociální témata týkající se bydlení, vzdělání, migrace a ženských práv. Pokouší se čtenářům přiblížit situaci v zemích, jako je Afghánistán, a využívá k tomu své znalosti jazyka a místního prostředí.

První světla - studentská porota

Hana Dufková

sekce: První světla - studentská porota
ročník: 2019
země: Česká republika
Druhým rokem studuje obor Cestovní ruch na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě. Pracuje jako průvodkyně na státním zámku v Telči. Po ukončení studia by ráda zůstala u svého studijního oboru a získala místo v cestovní kanceláři nebo jako vedoucí zájezdu. Jakožto průvodkyně má zálibu v umění a historii. Ráda tráví čas návštěvami různých kulturních památek.

Branislav Kern

sekce: První světla - studentská porota
ročník: 2019
země: Slovensko
Vystudoval střihovou skladbu na VŠMU v Bratislavě. Momentálně studuje režii a scénáristiku na UTB ve Zlíně. V budoucnu by se chtěl věnovat především režii hraného filmu, ale zajímá ho také dokumentární tvorba. Obdivuje tvůrce, kteří dokážou do kin přilákat davy diváků a zároveň si zachovat vlastní tvář. Rád se zapojuje do zajímavé diskuse a ve volném čase se věnuje kresbě a fotografii.

Denisa Langrová

sekce: První světla - studentská porota
ročník: 2019
země: Česká republika
Studuje v Ateliéru sochařství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, předtím absolvovala obor Užité fotografie. Po ukončení studia by své zkušenosti ráda využila v nezávislých kolektivech, občanských hnutích či aktivistických skupinách. Chce se Investigativním způsobem věnovat obhajobě práv zvířat a angažovat se ve veterinární péči.

Magda Olivová

sekce: První světla - studentská porota
ročník: 2019
země: Česká republika
Absolventka žurnalistiky a arteterapie. Momentálně studuje v rámci celoživotního vzdělávání na FAMU. Byl to její sen od chvíle, kdy viděla snímek Ukradená vzducholoď. Ráda bych se věnovala natáčení dokumentárních a animovaných filmů.

Petr Vašků

sekce: První světla - studentská porota
ročník: 2019
země: Česká republika
Studuje dramaturgii a scenáristiku na JAMU v Brně. Především se zaměřuje na poezii a současný český dokumentární film a v ideálním budoucím světě by rád pracoval jako dramaturg dokumentárních filmů.V ideálním budoucím světě by rád pracoval jako dramaturg v oblasti dokumentárního filmu, se spolužáky rozjel produkční společnost a v mezičase se věnoval vlastní autorské tvorbě. Před filmovědným přístupem upřednostňuje reflexi, která pramení nejen z divácké či akademické, ale i tvůrčí zkušenosti.

Silver Eye

Porota středoškolských pedagogů – Česká radost

Ludmila Cimburková

sekce: Porota středoškolských pedagogů – Česká radost
ročník: 2019
země: Česká republika
Jmenuji se Ludmila Cimbůrková a jsem studentkou maturitního ročníku oboru Filmové a fotografické tvorby na SUŠG Jihlava. Film, obzvláště dokumentární, je mi blízký už od studia základní školy a v budoucnu se mu neplánuji vzdálit, ba naopak přiblížit studiem a tvorbou vlastních filmů.

Matyáš Janíček

sekce: Porota středoškolských pedagogů – Česká radost
ročník: 2019
země: Česká republika
Jmenuji se Matyáš Janíček, je mi 19 let a film je mojí dlouholetou vášní. Studuji obor film a fotografie na střední umělecké škole grafické v Jihlavě a krátké filmy sám už několik let natáčím. Do budoucna bych se chtěl filmu věnovat jako režisér, nebo scénárista.

Filip Konvalinka

sekce: Porota středoškolských pedagogů – Česká radost
ročník: 2008, 2019
země: Česká republika
Středoškolský pedagog, aktuálně působí na gymnáziu v Jihlavě, kde učí český jazyk, literaturu a anglický jazyk. Je srdcem rapper a člen skupiny PIO SQUAD. V současnosti připravuje svůj první sólový hudební projekt. Domov v Jihlavě, by za nic neměnil. Je nadšený cestovatel a rád objevuje nová místa a poznává nové světy. Říká o sobě, že je rodinný typ - ženatý, otec dvou dcer.

Marie Musilova

sekce: Porota středoškolských pedagogů – Česká radost
ročník: 2019
země: Česká republika
Grafická designérka a knihařka, která se věnuje propojení obrazu, typografie a knihy s ohledem na funkční využití. Součástí její práce je i komunikace s mladými lidmi na VOŠG a SŠUG Jihlava, kde se snaží předávat zkušenosti v předmětech kaligrafie a práce s papírem.

Alice Waisserová

sekce: Porota středoškolských pedagogů – Česká radost
ročník: 2019
země: Česká republika
Malířka a pedagožka, která již 18 let působí na Střední umělecké škole grafické Jihlava, kde v současné době vyučuje malbu, kresbu a grafický design. Od roku 2017 působí také jako zástupkyně ředitele pro výtvarné ateliéry.
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt