28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum

Filtrovat podle:
*
*
*
resetovat filtr

výpis porotců*kyň

Opus Bonum

Svědectví

Česká radost

Kamila Boháčková

sekce: Česká radost
ročník: 2023
země: Česká republika

Kaveh Daneshmand

sekce: Česká radost
ročník: 2023
země: Írán

Robert Kirchhoff

sekce: Česká radost
ročník: 2023
země: Slovensko
RŠtúdium dokumentárneho filmu absolvoval na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Ako režisér i producent sa podieľal na viacerých dokumentárnych aj hraných filmoch, oceňovaných doma i v zahraničí. Robert Kirchhoff sa zameriava na aktuálne spoločenské javy a historické témy, ktoré rezonujú v spoločenskom vedomí. Každý jeho film otvoril spoločenský diskurz a bol oceňovaný na festivaloch, prehliadkach a samostatných premietaniach. Film Kauza Cervanova (2013) bol vo svojej dobe jedným z najnavštevovanejších filmov roka, stal sa kultúrnou udalosťou roka.

Lucie Králová

sekce: Česká radost
ročník: 2023
země: Česká republika
Vystudovala humanitní vědy na Karlově univerzitě a katedru dokumentární tvorby na FAMU. Dvakrát získala cenu za Nejlepší český dokumentární film roku na MFDF Jihlava (v roce 2003 za film Zlopověstné dítě a v roce 2005 za film Prodáno), její film Děti z Hartmanic (2005) byl oceněn Zlatým ledňáčkem za nejlepší dokument na Finále Plzeň. Distribuční premiéra jejího nejnovějšího filmu, celovečerní dokumentární detektivky Ztracená dovolená, proběhla v září 2007. Zdroj: www.csfd.cz

Klára Vlasáková

sekce: Česká radost
ročník: 2023
země: Česká republika
Klára Vlasáková je scenáristka, spisovatelka, dramaturgyně a publicistka. V roce 2022 měl na mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách film podle jejího scénáře Běžná selhání, za který byla nominována na Cenu české filmové kritiky. Píše scénáře pro rozhlas – hry (Valentýnův první den na Zemi nebo Moje sestra Toyen) a hrané podcasty (Neklid, Rituál). V roce 2020 jí vyšel román Praskliny, letos novela Těla.

Fascinace

Dokumentární kniha

Ji.hlava New Visions Forum

VR

Opus Bonum – studentská porota vysokoškoláků

Česká radost – studentská porota středoškoláků

Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms