28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Na druhou stranu
play
Na druhou stranu
Na druhou stranu
Na druhou stranu

Na druhou stranu

režie: Irene Dorigotti
originální název: Across
země: Itálie, Švýcarsko
rok: 2023
délka filmu: 77 min.

synopse

Autobiografický snímek stojící na pomezí reality a fikce zkoumá rozmanité podoby víry a duchovnosti. Režisérka Irene Dorigotti provází filmem oblečená ve skautském stejnokroji – jako připomínce svého rodinného dědictví – a cestuje po rodné Itálii i odlehlých končinách, kde se setkává s duchovními vůdci i obyčejnými lidmi. Tato setkání pro ni znamenají rozhodující momenty na její duchovní cestě a za poznáním toho, jakou roli může hrát náboženství v životě současného člověka. Poetické obrazy krajiny, snové pasáže a fragmenty osobní historie společně s jímavou hudbou vytváří silnou výpověď o podstatě lidství.

„Většinu svého dětství jsem strávila chozením po lese společně s ostatními dětmi, zatímco jsem hledala Boha v padajících hvězdách – Boha, který dokáže odpovědět na velké otázky malého života.“ (Zdroj)

biografie

Irene Dorigotti (1988) vystudovala antropologii a etnologii na univerzitě v Boloni, a v Turíně potom politologii a kulturní studia. Označuje se za vizuální antropoložku –⁠ na základě svých etnografických výzkumů tvoří dokumentární snímky. Její film Le Grand Reve (2022) byl uveden na festivalu v Trentu.

více o filmu

režie: Irene Dorigotti
producent: Riccardo Annoni
scénář: Irene Dorigotti
střih: Enrico Giovannone
hudba: Enrico Ascoli
sound design: Giovanni Corona
koproducent: Antonio Prata
výkonný producent: Carlo Hintermann
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms