Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

25. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Neadekvátní vzdálenost
play
Neadekvátní vzdálenost
Neadekvátní vzdálenost
Neadekvátní vzdálenost

Neadekvátní vzdálenost

režie: Giovanni Giaretta
originální název: An Inaccurate Distance
země: Itálie
rok: 2014
délka filmu: 15 min.

synopse

Překladatel Riccardo Bertani takřka neopouští svůj dům, ale přesto cestuje v představách při jazykových převodech knih. Jazyk je mu tou skutečnou bránou do jiných světů. A ačkoli překladatel celou dobu mluví o jiných světech a hranicích poznání, my sledujeme z neadekvátní vzdálenosti detailní záběry jeho domova.

DETAIL:
„Odedávna jsem se zajímal o ruské spisovatele, můj první překlad byl ale z ukrajinštiny. Za 6–7 týdnů jsem už zvládal ukrajinsky psát. A pak následovali Rusové a za nimi mnozí další, až jsem se dostal i do Jakutsku.“

biografie

Giovanni Giaretta pochází z Padovy, ale žije a pracuje v Amsterdamu. Vystudoval design a produkci vizuálního umění na univerzitě v Benátkách. Jeho práce byly vystavovány v Turíně, Amsterdamu či španělském Santanderu. I jeho audiovizuální tvorba – například projekty Video.it (2007), LOOP (2010) či A space between words and images (2015) – je určena spíše pro galerijní prostory.

více o filmu

režie: Giovanni Giaretta
hrají: Riccardo Bertani
producent: Giovanni Giaretta
kamera: Giovanni Giaretta
střih: Giovanni Giaretta
zvuk: Emanuele Cicconi
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Creative Europe
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt