28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
V Manile

V Manile

režie: Ricky Orellana, Josephine Atienza, Mike Alcazaren
originální název: Sa Maynila
země: Filipíny
rok: 1989
délka filmu: 7 min.

synopse

Impresionistická městská symfonie zachycuje Manilu jako místo fascinujících kontrastů. Chudoba se střetává se stavebním rozmachem, čekání a statičnost žebráků se spěchajícími auty a chodci. Protipóly jsou jak významotvorným, tak stylistickým prvkem. Jedno poeticky zrcadlí druhé.

biografie

Mike Alcazaren působil od roku 1989 jako ředitel společnosti Alcazaren Bros, která se specializovala na animaci a výrobu reklamních spotů. Roku 2013 režíroval svůj hraný celovečerní debut Puti. V současnosti se zabývá vizuálními instalacemi a podílí se na tvorbě komiksu o zombících.

Josephine Atienza je průkopnicí filmového archivářství na Filipínách. Roku 1993 spoluzaložila společnost pro archivaci filipínských filmů SOFIA. Rok nato se podílela na založení filipínského filmového archivu ABS-CBN. Věnuje se též filmové produkci a režii.

Ricky Orellana se zabývá filmem od dob studií architektury. Zajímá se o animaci, hraný film i dokument. Vyučuje experimentální animaci a scenáristiku. Zasedá v komisi výboru pro animovaný film ACPI a vede audiovizuální archiv ve filmovému institutu Mowelfund.

více o filmu

režie: Ricky Orellana, Josephine Atienza, Mike Alcazaren
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms