27. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Alef
play
Alef
Alef
Alef
Alef

Alef

režie: Iva Radivojević
originální název: Aleph
země: Spojené státy, Chorvatsko, Katar
rok: 2021
délka filmu: 91 min.

synopse

Aleph. Alfa. Transcendující počátek abecedy, života, univerza. Dech, vzduch, počátek všeho. Fiktivní postavy i skutečné osobnosti jsou průvodci magického putování mezi kontinenty, zeměmi a příběhy, které spojuje mikrokosmos autorského světa spisovatele Jorgeho Luise Borgese v reimaginaci režisérky Ivy Radivojević. „Dívka bez citů“ nás uvádí do rozmanitých světů a lokací, od Buenos Aires přes Alžírsko, Indii, Nepál až po Arktidu. Do míst, která jsou propojena tušenými významy mystických fragmentů nápaditého filmového díla, pulzujícího úniky a fascinací. Do míst prodchnutých příběhy, písněmi a zvyky beduínů, umělců, lesbiček i jeptišek.


„Je to jen sen. V tomto snu je všechno znamením. V tomto snu začíná vše písmenem alfa (aleph). Počátečním písmenem většiny abeced. Alfa je branou, která zahrnuje celý vesmír.“

biografie

Iva Radivojević (1980) je původem srbská režisérka a střihačka. Narodila se v Bělehradu, svůj život tráví na cestě mezi USA, Srbskem, Kyprem a Aljaškou. Její audiovizuální dílo tvoří eseje, fragmenty a koláže reflektující téma migrace a identity a často přesahují k metafyzickým a magickým momentům života.

více o filmu

režie: Iva Radivojević
hrají: Anne Waldman, Guillermina Pico, Bouamama BenFarah, Žarko Laušević , Irina Giri, Desire Marea
producent: Madeleine Molyneaux, Iva Radivojević, Vilka Alfier
scénář: Iva Radivojević
kamera: Jimmy Ferguson
střih: Iva Radivojević
sound Design: Leandros Ntounis
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Kudy z nudy