28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Bum bum
play
Bum bum
Bum bum
Bum bum

Bum bum

režie: Laurie Lassalle
originální název: Boum Boum
země: Francie
rok: 2022
délka filmu: 110 min.

synopse

Uprostřed vřavy pouličních nepokojů se seznamuje filmařka a mladý levicový aktivista Pierre. Každou sobotu se potkávají, aby společně podpořili hnutí žlutých vest v pařížských ulicích protestující od listopadu 2018 za dostupné ceny bydlení a pohonných hmot, později však za celkovou ekonomickou spravedlnost a odstoupení francouzského prezidenta. Snímek sestává ze záběrů natočených ze srdce davu a autentických rozhovorů s odpůrci*kyněmi i příznivci*kyněmi hnutí. Introspektivní voiceover autorky přitom tematizuje její vášeň a romantické city, jež se v ní probouzí navzdory brutalitě a naléhavosti demonstrací. 

„Filmařka se rozhodla využít linie láskyplné vášně a nerozumného okouzlení jako zrcadla ohnivých, revolučních nadějí sociálního hnutí, které každý týden v ulicích Paříže shromažďuje jednotlivce z velmi odlišných horizontů.“ (Fabien Lemerciera)

---
Zdroj citátu:
https://cineuropa.org/en/newsdetail/423280/

biografie

Francouzka Laurie Lassalle (* 1984) vystudovala literaturu, výtvarné umění a film na Sorbonně. Po studiích režírovala videoklipy a byla členkou hudební skupiny. Je filmovou střihačkou a režisérkou dokumentárních i hraných filmů. Její film Řeky nechaly mne plouti, kam jsem chtěla (2014) byl uveden v Cannes.

více o filmu

režie: Laurie Lassalle
producent: Frédéric Féraud, Quentin Laurent, Michele Casalta
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Creative Europe Media
GEMO
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt
Dafilms