Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

24. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

ji-hlavadok-revuecdfEmerging producersInspirační fórum
Výběr tajného agenta: Druhá světová válka
Výběr tajného agenta: Druhá světová válka

Výběr tajného agenta: Druhá světová válka

režie: Jules Endersby, Garfield Carrott
originální název: Secret Agent Selection: WW2
země: Velká Británie
rok: 2018
délka filmu: 60 min.

synopse

Čtrnáct vojáků prochází výcvikem, který absolvovali tajní agenti v roce 1940. Kromě autentického výcviku jsou použité i skutečné historické mise a reálie. Takto je nekonvenční reality show ještě víc svázaná s faktickou historií.

biografie

Společnost Wall to Wall Media produkuje od roku 1987 fikční seriály, série i nonfikční pořady pro televizní stanice jako BBC, ITV, HBO a další. Jejich seriály nesou různá ocenění, včetně ceny BAFTA.

více o filmu

režie: Jules Endersby, Garfield Carrott
producent: Lucy Welch, BBC
kamera: Kevin Callanan, Gary Parkhurst, David Wickham
zvuk: Glen Gooden, Chris Box, Joel Neil, Tom Jessup

další filmy v sekci

Utajený šéf
Ředitelé a vysoce postavení manažeři významných českých firem proniknou v přestrojení mezi své zaměstnance a pracují na nejnižších pozicích, aby zjistili, co mohou dělat lépe. Po týdnu se vrátí ke své skutečné identitě a vyvodí z experimentu důsledky. Mezinárodně úspěšný formát v českém provedení.  

Utajený šéf

Česká republika / 2018 / 56 min.
Světová premiéra
Vlogglebox
Gogglebox ukazuje televizní diváky v jejich domovech, jak reagují na televizní události. Vlogglebox je nový formát pro mladší publikum. Účastníci ve věku 16–24 let komentují virální obsah internetových platforem. Nový formát ukazuje přesun zábavy z televize na internet a z obývacího pokoje kamkoliv, kde je smartphone.

Vlogglebox

Tania Alexander
Velká Británie / 2017 / 53 min.
Česká premiéra
Dovolená v éře páry
Unikátní dokureality zavede diváky do doby průmyslové revoluce, kdy nic nebylo zadarmo, kapitalismus byl v začátcích a ve společnosti panovala velká sociální nerovnost. V jedinečném experimentu Zory Cejnkové jsou tři skupiny lidí odříznuty od výdobytků moderní civilizace a začne hon za penězi u továrníka Kohoutka.

Dovolená v éře páry

Zora Cejnková
Česká republika / 2018 / 57 min.
Světová premiéra
Pandemie
Hannah Fry se svým týmem podnikla masivní experiment, v němž využila mobilní aplikaci k simulování epidemie na území Velké Británie. Simulace může zpřesnit předpověď šíření nemoci a lépe organizovat pomoc.

Pandemie

Danielle Peck
Velká Británie / 2018 / 75 min.
Česká premiéra
Transformation Street
Soukromá klinika na Wimpole street v Londýně, kde tým lékařů pomáhá lidem stát se tím, kým se cítili celý život být. Tři díly sledují tři osoby v procesu změny pohlaví, zakončené operací. V průběhu jednoho roku nám umožňují pohled na svoji proměnu, problémy, se kterými se potýkají, a také na reakce jejich blízkých.

Transformation Street

Sally Benton
Velká Británie / 2018 / 60 min.
Česká premiéra
Ministerstvo kultury
Fond kinematografie
Evropská unie
Město Jihlava
Kraj Vysočina
Česká televize
Český rozhlas
Aktuálně.cz
Respekt